Kamperen in Vlaanderen, is dat nu niet een beetje raar dat je zo kortbij huis gaat kamperen? Awel, ik begrijp de bedenking, maar nee, dat is niet raar. Integendeel, het is super efficiënt. Ik heb namelijk nogal wat activiteiten die ik wel eens wil doen, maar het is al snel een uur rijden. Net te ver voor een woensdagnamiddag of een daguitstap. En dan is kamperen dé oplossing. Wij gingen kamperen in Houthalen op Camping de Binnenvaart, een camping die we vonden in het leuke aanbod van Kamperen in Vlaanderen.

Glampen in Vlaanderen

Of ja, wij kinderen glampen in Vlaanderen. My kind of kamperen. De gezelligheid van de camping, maar dan toch wel alle comfort van eigen sanitair een keukentje en een écht bed. En het was echt een goed bed want ik heb twee nachten heerlijk geslapen.

Op de camping

Wij vinden de slow mornings op de camping een zaligheid. Wakker worden en in slaapkledij samen ontbijten, de kinderen die gaan spelen terwijl wij kijken wat we die dan gaan doen met een kopje koffie. Of na een drukke dag buiten terug aan de tent komen met een Limburgse vlaai en die op het terras opeten. En dan zelf wat bekomen terwijl de kinderen hun vierde adem hebben gevonden en zich uitleven in de speeltuin. Zalig!

Wij verbleven op camping De Binnenvaart in Houthalen. Een vrij grote camping waar je zelf je tent kan opslaan, met de camper kan parkeren of een stacaravan kan neerzetten. Maar ze hebben dus ook glamping tenten.

Op de camping is een cafetaria en een leuke speeltuin. De camping is gelegen aan de plas van Kelchterhoef waar je ook terecht kan voor watersport. Een mooi plekje daar zo aan het water.

Wat hebben we gedaan?

Ik vertelde je al dat ik zo enkele activiteiten in mijn hoofd had waar we nog niet geraakt waren. Er is in de regio zoveel te doen dat een weekend absoluut onvoldoende is. Maar heb ik toch het een en ander kunnen afvinken.

De Stokkemanroute in Kattevenne

Op een kwartiertje rijden van de camping startte we de Stokkemanroute in Kattevenne. Een wandeling van een goeie 4km langs 12 stokkemannen met elk hun verhaal. Wij deden de wandeling met de app. Het is echt een hele fijne wandeling om met kinderen te doen.

Cosmodrome

De wandeling start en eindigt aan de Cosmodrome. Na een lunch en speelplezier in de speeltuin gingen we langs in de Cosmodrome. Er zijn twee tentoonstellingsroutes en we woonden de 360° film bij.

La Biomista

La Biomista stond al heel lang op mijn lijstje. We vonden een ‘evoluerend kunstwerk over de mix van het leven’ nogal een vage omschrijving maar we waagden het erop. Wat een ontdekking!

Wij wandelden vlotjes drie uur rond en niemand die vroeg of het nog ver was. De audiogids is inbegrepen in je toegangsprijs en voor kinderen is er een speciale versie ingesproken door Tom Van Dyck. We keken onze ogen uit en het zorgde voor interessante gesprekken. Zeker op je lijstje zetten!

Shoppen in Maasmechelen Village

Om ons weekend af te sluiten passeerden we nog even langs Maasmechelen Village. Wesley had jeansbroeken en een horloge nodig, we kwamen thuis met een hemd. Ik laat je zelf beslissen of dat een succes was. Mona vond wel een leuke jeansskort en Oscar at een wafel. Iedereen content. Ik kan Maasmechelen Village trouwens zeker aanraden als je nieuwe reisbagage nodig hebt voor je volgende kampeertrip.

Nog aanraders

Zoals gezegd is een weekend te kort. Want je kan in de regio ook super mooi fietsen en wandelen. Onder anderen door het water en tussen de bomen.

Het was ook niet onze eerste keer daar. Zo gingen we al naar het blotevoetepad in Lieteberg, bezochten we C-mine in Genk en gingen we wandelen in Nationaal Park De Hoge Kempen. Ook allemaal aanraders en kiezen is verliezen.

Kortom, Kamperen in Vlaanderen is dus écht iets om te doen met de kinderen. Je zit niet te lang in de auto en toch ben je heel snel in vakantiesfeer. Er is zoveel te zien en te beleven in Vlaanderen, vervelen is echt onmogelijk. En tussen al die mooie natuur en toffe activiteiten door kan je genieten van je verblijf op de camping. De perfecte uitvalsbasis voor een weekendje – of langer – weg.